Keraamilised esihammaste laminaadid ja kroonid
Probleem:
Küpses eas naispatsient ei olenud rahul oma rohkete täidistega esihammastega. Vanad täidised olid aja jooksul pigmenteerunud, hambaemails olid pigmenteerunud praod ja lõikeservad olid kulunud.
Lahendus:
Konsultatsiooni käigus otsustati katta ülalõua kuus esihammast keraamiliste kroonidega ja anda hammastele veidi “nooruslikum” vorm.
Tulemus:
Patsiendi naeratus muutus tervemaks, kaunimaks ja nooruslikumaks.
Probleem:
43 aastane meespatsient oli õnnetusjuhtumis murdnud ühe oma esihammastest. Kuna kõik muud hambad olid patsiendil väga heas korras, siis poole esihamba kaotus mõjus patsiendile väga rusuvalt
Lahendus:
Konsultatsiooni käigus otsustati katta hammas osalise krooniga säilitades maksimaalselt allesjäänud oma hambakude. Eriti keeruliseks kujunes täpse värvi saavutamine, mis harmoneeruks kõrvalolevate hammastega.
Tulemus:
Patsient saab jälle ebamugavust tundmata avalalt naeratada.
Probleem:
Patsient pöördus kliinikusse sooviga vahetada kaks vana metallokeraamilist esihamba krooni uute vastu.
Lahendus:
Konsultatsiooni käigus selgus, et esihammastes on rohkesti ebakorrektseid täidiseid. Patsiendiga koostöös otsustasime, et ilusa “naerujoone” saavutamiseks on ülalõuas vaja katta 10 hammast kroonide või laminaatidega ja alalõuas taastada kulunud või lagunenud mälumishambad keraamiliste kroonidega. Lõpptulemuse visualiseerimiseks ja patsiendile tutvustamiseks valmistasime vahamudeli.
Tulemus:
Taastasime patsiendil korraliku mälumisfunktsiooni ja kauni välimusega „naerujoone“.
Enesetunne ja soov naeratada kasvas hetkega.
Probleem:
Patsient pöördus kliinikusse sooviga taastada oma korduvalt täidistega parandatud esihambad. Lisaks häiris patsienti hammaste märgatav tumenemine.
Lahendus:
Patsiendiga koostöös otsustasime, et taastame hambad kahes etapid. Esimeses teostame kaheksa ülalõua hamba kroonimise ja teises etapis alalõua hambad.
Tulemus:
Taastasime patsiendil ülalõua esihambad keraamiliste kroonidega ja seejärel oli patsiendi julgus ja rõõm oma naeratust nautida ilmselge.
Probleem:
Noort meespatsienti häiris oma hammaste juures see, et esihambad olid nihkunud keskjoonest kõrvale ja olid seetõttu ebaühtlaste vahedega. Hambad olid korduvalt täidistega parandatud, kuid täidised ei tahtnud püsida. Hammaste esteetiline välimus ei rahuldanud patsienti. Patsiendi sõnul tekitas hammaste olukord temas stressi ja ta püüdis kaaslastega suheldes pigem mitte naeratada.
Lahendus:
Patsiendiga koostöös otsustati, et hammaste asendi ühtlaseks korrigeerimiseks ja esteetilise välimuse saavutamiseks, tuleb kuus hammast katta laminaatidega ja üks kroonida. Lõpptulemuse visualiseerimiseks ja patsiendile tutvustamiseks valmistati vahamudel.
Tulemus:
Taastasime patsiendil ülalõua esihambad keraamiliste laminaatidega ja krooniga. Patsiendi hinnangul tunneb ta ennast seejärel tunduvalt enesekindlamalt ja vabamalt kui varem. Naeratamine ei ole enam tema jaoks probleem.
Probleem:
Tundes ennast naeratades halvasti, püüdis naispatsient ülahuulega oma esihambaid varjata. Aastaid tagasi oli lagunenud esihammas toetatud metallitihvtiga ja kaetud metallokeraamilise krooniga. Ajapikku hakkas metalltihvt sinakalt igemest läbi kumenduma. Ülejäänud kolmes esihambas olid vanad ja suured täidised.
Lahendus:
Katsime metalltihvti erilise metallikuma mitteläbilaskva materjaliga. Hammaste kuju ja värvi ühtsuse huvides asetasime neljale ülemisele esihambale keraamilised kroonid.
Tulemus:
Viisime metalltihvti sinaka värvuse läbikumamise igemest miinimumini. Hambakaar sai ühtlasema kuju. Patsient saab nüüd õnnelikult naeratada ja ei pea enam ülahuulega häbelikult hambaid varjama.
Probleem:
Naispatsienti on juba aastaid häirinud tema rohkete täidistega esihambad, millest on kilde ära ja mis on lõikeservast kulunud. Samuti häiris patsienti hammaste tumenemine.
Lahendus:
Konsultatsiooni käigus otsustati katta ülalõua kaheksa esihammast keraamiliste laminaatidega ja kroonidega. Alalõua hambad otsustati valgenada.
Tulemus:
Patsiendi “naerujoon” muutus ühtlasemaks ja säravamaks.